4 būdai ištraukti automobilį iš dumblo

4 būdai ištraukti automobilį iš dumblo

Kartais tiesiog negalima išvengti važiavimo purvu. Nesvarbu, ar automobilį statote festivalių neįrengtose stovėjimo aikštelėse, ar važiuojate miško keliu link ežero, yra šansų, kad tam tikru metu teks važiuoti per klampų dumblą. Važiuokite pakankamai pro jį ir tikriausiai užstrigsite. Ką vairuotojui reikia daryti, kai sukasi padangos, skraido purvas ir neina pavažiuoti į priekį? Bandyti išstumti automobilį? Kviesti traliuką?

Išjudinimas

Kai tik jūsų automobilis sustos iki galo, pirmiausia įjunkite atbulinę pavarą, laikydami ratus tiesiai ir palaipsniui didindami akseleraciją, stenkitės grįžti ten, kur pradėjote – ant tvirtos žemės. Jei transporto priemonė yra varoma visais keturiais ratais ir dar nesate pilnai užstrigęs, stengitės išvažiuoti kuo greičiau. Jei automobilis vėl stringa nuvažiavęs tik nedidelį atstumą atbuline eiga, perjunkite žemą pavarą ir važiuokite į priekį kiek įmanoma. Jei padangos sukasi vietoje, pasukite padangas į šoną, kad protektoriaus kraštas sukibtų su paviršiumi. Palaipsniui didinkite greitį, suteikdami vis daugiau akseleracijos, kol judate į priekį. Pakartokite pirmyn ir atgal procesą, kol matysite jog po truputį lipate iš dumblo. Keleiviai turėtų išlipti iš transporto priemonės ir prireikus padėti stumti. Tai taip pat sumažins sunkvežimio svorį.

Sukibimo didinimas

Padėkite sausus, tvirtus daiktus po padangos kraštu ta kryptimi, kuria norite važiuoti (pirmyn arba atgal). Kai kurie vairuotojai sėkmingai panaudojo grindų kilimėlius (nors greičiausiai po to jie bus visiškai sugadinti), tačiau akmenys, šakos ir lentos gali turėti didesnės naudos. Taip pat galite sumažinti oro slėgį padangose, kad būtų daugiau kontakto tarp žemės ir padangų protektoriaus. Jei automobilis pakibęs ant važiuoklės, pakelkite padangas nuo žemės paviršiaus naudodami transporto priemonės domkratą. (Įsitikinkite, kad domkratas yra ant tvirto paviršiaus ir niekada nelyskite po transporto priemone, kol ji yra pakelta.) Pakėlę net keletą centimetrų, galite padėti lazdas, lentas ar kitus tvirtus daiktus po padangomis.

Gervė

Jei planuojate reguliariai važiuoti purvu, tikriausiai pravartu savo transporto priemonę aprūpinti gerve. Jei neturite gervės, automobilis gali būti ištrauktas kartu su greitaeigiu ar sunkiasvoriu keltuvu, jei medis ar kitas kietas daiktas yra pakankamai arti, kad aplink jį būtų galima pritvirtinti traukimo juostą. Tiesiog apjuoskite gervės kabelį arba traukimo juostą aplink medį ir lėtai ištraukite iš provėžos naudodamiesi elektrine gerve, ar traukimo juosta. Saugumo sumetimais virš plieninių gervės kabelių vidurio uždėkite sunkią antklodę, buksyravimo diržą, sunkų apsiaustą, gervės priedų krepšį ir kt. Jei kabelis užsiblokuos, antklodės svoris gali padėti išvengti troso pakilimo į ora, galimai sužeisdamas jus ar sugadindamas sunkvežimį.

Techninė pagalba kelyje

Dažnai geriausias ir greičiausias būdas ištraukti automobilį yra techninės pagalbos kelyje traliukas, kurios darbuotojai jus tiesiog ištrauks. Naudodami traukimo diržą arba gervę. Jie pritvirtins diržą ar gervę prie abiejų transporto priemonių vilkimo kablių, prie rėmo tvirtinamų kablių ar paties rėmo. Jei tik prie jų galima prieiti, nesukeliant įtampos kitoms, minkštesnėms dalims. Niekada nepritvirtinkite diržo prie buferio, ašių, pakabos dalių ar kablio, nes šios dalys gali lengvai sugesti. Techninės pagalbos transporto priemonė turėtų įsibėgėti lėtai, palaipsniui. Staigi akseleracija gali sugadinti bet kurią transporto priemonę ar diržą. Įstrigusios transporto priemonės vairuotojas turėtų įjungti pavarą ir pradėti spausti gazo pedalą, kai transporto priemonė pradeda judėti. Jei traukimo diržas nutrūktų ar viena iš transporto priemonių pradėtų slysti, aplinkiniai žmonės turėtų stovėti nuo dviejų iki trijų automobilių ilgio nuo transporto priemonės ir nuo važiavimo kelio.

Close Menu